10 June 2013

CZAS NA DRINKI


Chociaż upalne wieczory są póki co rzadkością, jestem pełna wiary, że wkrótce będziemy miec ich dośc. Znam wiele sposobów umilania sobie takich wieczorów, zwłaszcza w towarzystwie przyjaciół. Nic się wtedy nie sprawdza tak jak orzeźwiające, owocowe i niezbyt mocne drinki z lodem. Ale drink z sorbetem to już prawdziwa przyjemnośc. Z sentymentem wspominam przyrządzoną przez moją przyjaciółkę mieszankę Sprite, Żołądkowej Gorzkiej i ogórka. To punkt wyjściowy, ale od dawna już omijam gazowane słodzone napoje (wyjątkiem jest cola, na którą czasem przychodzi mi tak wielka ochota, że nie potrafię się oprzec;)). Dlatego dodałam naturalnie słodkiego i soczystego arbuza, który z ogórkiem łączy się idealnie.


Jeśli chcecie, do gotowego koktajlu możecie dodac kostki lodu, ale zmrożone owoce chłodzą wystarczająco. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pominąc alkohol i zrobic sorbetowy koktajl dla całej rodziny:)


SORBETOWY KOKTAJL Z ARBUZEM I OGÓRKIEM
Watermelon & Cucumber Sorbet Cocktail

400 - 500 g arbuza
1 ogórek
sok z dwóch limonek (może byc też cytryna)
200 ml Żołądkowej Gorzkiej, tradycyjnej
garśc posiekanej melisy
opcjonalnie: syrop rabarbarowy (można użyc też innego rześkiego syropu, np z kwiatów czarnego bzu)

Arbuz obieramy, pozbawiamy pestek i kroimy w kostkę, to samo robimy z ogórkiem. Jedno i drugie przekładamy do pojemnika i wstawiamy do zamrażarki na godzinę lub dwie. Koktajl przygotowujemy bezpośrednio przed podaniem. Zmrożonego arbuza i ogórka przekładamy do robota i miksujemy na sorbet, dodajemy schłodzoną wódkę, sok z limonek i melisę, miksujemy jeszcze kilka sekund do połączenia składników i rozlewamy do szklaneczek. Przybieramy listkami melisy i skrapiamy słodkim syropem. Z podanych ilości wychodzą 4 drinki, ilośc alkoholu dobieramy wg uznania, jeśli drink jest mało płynny można uzupełnic go gazowaną wodą lub dorzucic kostki lodu. Smacznego:)

4 comments:

Already turned green?